Badanie słuchu – Szczecin

Wykonujemy badania słuchu u dzieci i dorosłych. Wszystkie badania i kontrole w naszym salonie przeprowadzamy bezpłatnie dla Klientów korzystających ze sprzętu zakupionego w naszej firmie.

Zapewniamy komfortową atmosferę i obsługę na najwyższym poziomie. Wszystkie badania przeprowadzamy za pomocą nowoczesnego sprzętu medycznego, dlatego możemy zagwarantować skuteczną diagnozę stopnia ubytku słuchu, na podstawie której ustalamy dalsze kroki i dobieramy odpowiedni aparat.

Kompleksowe badania słuchu dla mieszkańców Szczecina

Oferujemy kompleksowe badania słuchu, w trakcie których kontrolujemy próg słyszenia i diagnozujemy inne problemy, mogące mieć wpływ na trudności ze słuchem.

Każde badanie słuchu rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu, w trakcie którego specjalista poznaje warunki pracy i styl życia Pacjenta, historię chorób uszu i innych problemów zdrowotnych (w tym dolegliwości występujących w rodzinie) oraz prosi o przytoczenie sytuacji, w których Klient zauważył trudności w słyszeniu.

Następnym krokiem jest badanie otoskopem (wziernikiem usznym), podczas którego protetyk słuchu kontroluje stan przewodu usznego i błony bębenkowej. Po badaniu otoskopowym przeprowadzana jest audiometria tonalna – badanie słuchu pozwalające na określenie progu słyszenia, czyli ustalenie, jaki jest najcichszy dźwięk, jaki Pacjent jest w stanie usłyszeć. Następnie mierzone jest ciśnienie w uchu środkowym oraz napięcie błony bębenkowej. Ostatnim etapem badania słuchu jest omówienie wyników i podjęcie decyzji o konieczności zakupu aparatu.

Zapraszamy do rezerwacji terminu bezpłatnych konsultacji!