Baterie do aparatów słuchowych

Prowadzimy sprzedaż baterii do aparatów słuchowych różnego typu. W naszym asortymencie znajdą Państwo baterie typu 10, 312, 13 i 675. Oferowane przez nas produkty wyróżniają się dużą trwałością i długą żywotnością, niewielkim rozmiarem oraz możliwością pracy nawet w skrajnych temperaturach. Współpracujemy jedynie z renomowanymi producentami, dlatego możemy zagwarantować doskonałą jakość sprzedawanych przez nas produktów, takich jak aparaty słuchowe, baterie czy też ochronniki słuchu.

Jak dobrać baterię do aparatu słuchowego?

Cyfrowe aparaty słuchowe są bardzo wyczulone na zmiany napięcia, dlatego użycie baterii o nieodpowiedniej mocy może poważnie uszkodzić urządzenie. Obecnie na polskim rynku dostępne są cztery typy baterii do aparatów słuchowych: 10, 312, 13 i 675. Aby ułatwić wybór właściwego zasilania, wszystkie rodzaje – oprócz sygnatury liczbowej – mają także oznaczenie kolorystyczne, identyczne dla wszystkich baterii danego typu, niezależnie od producenta.

Każdy producent urządzeń słuchowych w ulotce lub na opakowaniu urządzenia umieszcza informację o typie baterii wymaganej do użytkowanego modelu – warto zachować ją na wypadek problemów z wyborem odpowiedniego zasilania. Jeżeli nie mają Państwo dostępu do zaleceń producenta, najlepiej poprosić o radę specjalistę z salonu oferującego aparaty i akcesoria do nich, który z pewnością pomoże dobrać odpowiednią baterię.

Należy pamiętać, że większość baterii używanych w aparatach to baterie cynkowo-powietrzne, które są aktywowane poprzez kontakt tlenu z zawartym wewnątrz urządzenia cynkiem. Z tego powodu bateria powinna zostać umieszczona w aparacie od razu po zdjęciu z niej folii ochronnej.

Jak często należy wymieniać baterię w aparacie słuchowym?

Konieczność wymiany baterii w aparacie słuchowym najczęściej sygnalizowana jest odpowiednim dźwiękiem. W zależności od modelu posiadanego urządzenia i sposobu korzystania z niego, bateria wystarcza na około 3-20 dni. Warto zaopatrzyć się zatem w większą ilość baterii, aby mieć je zawsze pod ręką. Jeśli planują Państwo dłuższy wyjazd, np. pobyt w sanatorium, należy pamiętać o spakowaniu dodatkowych baterii do aparatu słuchowego.

Jak wydłużyć żywotność baterii w aparacie słuchowym?

Oczywiście nie da się zapobiec zużyciu baterii, ale istnieją sposoby, dzięki którym można wydłużyć żywotność baterii w aparacie słuchowym. Dobrym nawykiem jest całkowite wyłączanie urządzenia na czas niekorzystania z niego, np. w nocy. Jeśli urządzenie jest wyłączone warto otworzyć komorę na baterię, wyciągnąć ją i pozwolić na osuszenie aparatu. Nawet jeśli aparat nie zostanie zamoczony, to wydzielający się pot może spowodować jego zawilgocenie.

Zapasowe baterie powinny być przechowywane w suchym i ciemnym miejscu. Baterii nie przechowuje się w lodówce oraz w miejscach narażonych na ekspozycję słoneczną lub wysokie temperatury. Zabezpieczenia, np. w postaci folii ochronnych, należy usunąć tuż przed użyciem baterii.

Zalety ładowalnych baterii w aparatach słuchowych

Producenci aparatów słuchowych nieustannie poszukują nowatorskich rozwiązań, których celem jest zwiększenie komfortu użytkowania urządzeń poprawiających słuch. Jednym z osiągnięć technologicznych jest opracowanie ładowalnych baterii w aparatach słuchowych. Zaletą akumulatorów jest brak konieczności częstej wymiany tradycyjnych baterii i pamiętania o posiadaniu zapasowego zasilania. Indukcyjne ładowarki do aparatów słuchowych są proste w obsłudze, zatem naładowanie aparatu nie powinno sprawiać trudności nawet osobom starszym.

TYP 10

Wewnątrzkanałowe

Bardzo małe
(średnica: 5,8 mm, wysokość: 3,6 mm, waga: 0,3 g)
Napięcie: 1,4 V

TYP 312

Wewnątrzuszne
i zauszne Niewielkie rozmiary (średnica: 7,9 mm, wysokość: 3,6 mm, waga: 0,5 g) Napięcie: 1,4

TYP 13

Zauszne

Niewielkie rozmiary
(średnica: 7,9 mm, wysokość: 5,4 mm, waga: 0,8 g)
Napięcie: 1,4

TYP 675

Zauszne do dużego niedosłuchu
Nieco większe rozmiary
(średnica: 11,6 mm, wysokość: 5,4 mm, waga: 1,9 g)
Napięcie: 1,4
Największe wzmocnienie dźwięku