Baterie do aparatów słuchowych

Prowadzimy sprzedaż baterii do aparatów słuchowych różnego typu. W naszym asortymencie znajdą Państwo baterie typu 10, 312, 13 i 675. Oferowane przez nas produkty wyróżniają się dużą trwałością i długą żywotnością, niewielkim rozmiarem oraz możliwością pracy nawet w skrajnych temperaturach. Współpracujemy jedynie z renomowanymi producentami, dlatego możemy zagwarantować doskonałą jakość sprzedawanych przez nas produktów.

Jak dobrać baterie do aparatu słuchowego?

Cyfrowe aparaty słuchowe są bardzo wyczulone na zamiany napięcia, dlatego użycie baterii o nieodpowiedniej mocy może poważnie uszkodzić urządzenie. Obecnie na polskim rynku dostępne są cztery typy baterii do aparatów słuchowych: 10, 312, 13 i 675. Aby ułatwić wybór właściwego zasilania, wszystkie rodzaje – oprócz sygnatury liczbowej – mają także oznaczenie kolorystyczne, identyczne dla wszystkich baterii danego typu, niezależnie od producenta.

Każdy producent urządzeń słuchowych w ulotce lub na opakowaniu urządzenia umieszcza informację o typie baterii wymaganej do użytkowania modelu – warto zachować ją na wypadek problemów z wyborem odpowiedniego zasilania. Jeżeli nie mają Państwo dostępu do zaleceń producenta, najlepiej poprosić o radę specjalistę z salonu oferującego aparaty i akcesoria do nich, który z pewnością pomoże dobrać odpowiedni produkt.

Należy pamiętać, że większość baterii używanych w aparatach to baterie cynkowo-powietrzne, które są aktywowane poprzez kontakt tlenu z zawartym wewnątrz urządzenia cynkiem. Z tego powodu bateria powinna zostać umieszczona w aparacie od razu po zdjęciu z niej folii ochronnej.

TYP 10

Wewnątrzkanałowe

Bardzo małe
(średnica: 5,8 mm, wysokość: 3,6 mm, waga: 0,3 g)
Napięcie: 1,4 V

TYP 312

Wewnątrzuszne
i zauszne Niewielkie rozmiary (średnica: 7,9 mm, wysokość: 3,6 mm, waga: 0,5 g) Napięcie: 1,4

TYP 13

Zauszne

Niewielkie rozmiary
(średnica: 7,9 mm, wysokość: 5,4 mm, waga: 0,8 g)
Napięcie: 1,4

TYP 675

Zauszne do dużego niedosłuchu
Nieco większe rozmiary
(średnica: 11,6 mm, wysokość: 5,4 mm, waga: 1,9 g)
Napięcie: 1,4
Największe wzmocnienie dźwięku