ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYMI PRODUKTAMI

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór, różnego rodzaju aparatów słuchowych
Od aparatów zausznych, aż po najmniejsze, dyskretne aparaty wewnątrzkanałowe.

WEWNĄTRZKANAŁOWY APARAT SŁUCHOWY- IIC

Najmniejszy aparat słuchowy z rodziny wewnątrzusznych. Jest praktycznie niewidoczny. Przeznaczony dla osób z ubytkiem lekkim i średnim. Wykonywany indywidualnie dla pacjenta

WEWNĄTRZKANAŁOWY APARAT SŁUCHOWY – CIC

Jest to najmniejszy typ aparatu słuchowego, który umiejscowiony jest w kanale słuchowym ucha i jest praktycznie niewidoczny. Charakteryzuje się najmniejszym wzmocnieniem, w związku z tym przeznaczony jest dla osób z niedużym ubytkiem słuchu. Taki aparat jest wykonywany indywidualnie dla każdego pacjenta.

WEWNĄTRZKANAŁOWY APARAT SŁUCHOWY – ITC

Jest to nieco większy aparat od aparatu CIC. Bardziej wypełnia kanał słuchowy. Aparat ITC zapewnia podobny stopień dyskrecji co aparat ITC. Obudowy aparatów typu ITC są wykonywane indywidualnie dla pacjenta.

WEWNĄTRZUSZNY APARAT SŁUCHOWY – ITE

Aparat taki zapewnia większe możliwości wzmocnienia dźwięków przy zachowaniu niewielkiego nadal rozmiaru, jest jednak nieco widoczny w uchu. Tak samo wykonywany indywidualnie dla pacjenta.

ZAUSZNY APARAT SŁUCHOWY

Aparaty BTE są umieszczane za uchem. Dźwięk wędruje poprzez mikrofon do jednostki głównej, gdzie ulega wzmocnieniu, potem dostaje się do kanału usznego przez rurkę i indywidualnie dopasowaną wkładkę. 
Aparaty BTE to najdłużej obecny na rynku typ aparatu słuchowego i dlatego jest najbardziej zaawansowany technologicznie. Oferuje największe wzmocnienie i najdłuższą pracę na bateriach . W miarę duża obudowa ułatwia obsługę i umożliwia zastosowanie ultranowoczesnych technik obróbki dźwiękowej.

ZAUSZNY APARAT SŁUCHOWY – RITE

Są to aparaty najnowszej generacji. Zamiast wkładki z grubym elastycznym przewodem dźwiękowym zastosowano słuchawkę, która umiejscowiona jest bezpośrednio w kanale słuchowym. Z apartaem słuchowym łączy ją cienki, prawie niewidoczny przewód. 

STWORZONE DO OBSŁUGI Z POZIOMU SMARTPHONE

Aparaty posiadające bezprzewodową łączność z wykorzystaniem technologii Bluetooth, pozwalającej na obsługę aparatu z poziomu telefonu komórkowego.

JAKI APARAT WYBRAĆ?

Przy wyborze apartu słuchowego musimy pamiętać, że od jego  wyboru będzie zależał nasz  komfort słyszenia i rozumienia mowy. Bezpośrednio z tym będzie wiązał się nasz komfort życia, w tym obcowanie ze znajomymi, rodziną i resztą świata.

Na targach, bazarach lub sklepach z tanimi produktami możemy również kupić tak zwany „aparat słuchowy” lub „wzmacniacz słuchu” w bardzo niewielkich cenach. Z apartem słuchowym łączy go tylko  nazwa i nic więcej.

Urządzenia te wzmacniają „wszystko jak leci” – zarówno mowę, jak i całe otoczenie. Aparaty słuchowy całe tło wycisza a uwypukla ludzką mowę. Dzięki temu dopiero możemy powiedzieć że aparat słuchowy nam pomaga.

Tani, tzw „ aparat słuchowy” nie spełnia żadnych norm stawianych prawdziwym aparto słuchowym. Jedyne, co pewne –  niedosłuch nam się pogłębi..

Prawdziwy aparat jest programowany do konkretnego ubytku i wzmocnia tylko te dźwięki których wzmocnie jest potrzebne.

ILE KOSZTUJE APARAT SŁUCHOWY?

Wiele osób zaczyna rozmowę o aparacie słuchowym od jego ceny. Nie da się ukryć, że bardzo dobre aparaty słuchowe są drogie. Wpływ na cenę ma przede wszystkim rodzaj aparatu słuchowego, jego możliwości, marka, zastosowana elektronika i inne, dodatkowe możliwości. której użyto przy produkcji aparatu słuchowego.

Oczywiście są też aparaty tańsze, ale musimy pamiętać, że nigdy aparat za 1000 złotych nie będzie pracował tak samo jak ten który kosztuje na przykład 3000 złotych lub więcej, jest to po prostu nie możliwe. Zasada zatem jest prosta – jeśli chcemy mieć lepszy aparat, to będzie on kosztował więcej.

Jeśli mają Państwo problem z dobraniem aparatu dla siebie, chętnie pomożemy i doradzimy w wyborze odpowiedniego urządzenia.